ماکت حجمی

ماکت حجمی

Volumetric advertising figure of the enlarged product

حتما شما هم نوعی ازتبلیغاتکه در آن محصولات بزرگ تر و کوچکتر از حجم معمول ساخته شده اند را دیده اید، این نوع تبلیغات در جلب توجه مشتریان نقش اساسی دارد و تبلیغات حجمی نام گرفته است. ماکت های پروژه های مختلف، ماکت محصولات بصورت بزرگ در اتوبان ها و معابر شهری و ماکت کوچک محصولات همگی در حوزه تبلیغات حجمی جای می گیرند. طبق نظریه روان شناسان هرچیزی که کوچتر و یا بزرگ تر از حد معمول ساخته شود می تواند برای افراد جذابیت داشته باشد مانند اسباب بازی های کودکان که ابعاد ماشین ها و عروسک های کوچک شده است. ماکت های حجمی در رقابت با بیلبوردهای بزرگ شهری هستند که طبق آمار ارائه شده ماکت ها جلب توجه بیشتری نسبت به بیلبورد دارند.

تبلیغات حجمی به دلیل سه بعدی بودن می تواند در معابر عمومی نصب گردد و از زوایای مختلف قابل مشاهده است و این مزیت بسیار خوبی به حساب می آیدو هزینه تبلیغات حجمی نیز نسبت به اجاره بیلبوردهای شهری کمتر خواهد بود. همه این موارد نشان دهنده این است که تبلیغات خلاقانه به روش حجمی تاثیرگذاری زیادی روی ذهن مخاطبین دارد و در جذب مشتریان از بقیه روش های تبلیغات محیطی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

در حوزه تبلیغات، ایده‌ پردازی در جذب مشتری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و مشتریان بیشتر به‌دنبال ایده‌های نوع و خلاقانه در خصوص تبلیغ محصول یا خدمات‌ شان هستند علاوه بر این هدف از تبلیغات فقط اجرای یک طرح زیبا نیست، تبلیغ باید در خدمت فروش محصولات برند باشد و در این راستا به برند کمک کند.

طبق نظریه روانشناسی، اشیاء یا هر محصولی که از اندازه و شکل طبیعی خود خیلی کوچک‌ تر یا بزرگ‌ تر ساخته شود بسیار جذاب است مانند اسباب بازی های کودکان که ابعاد ماشین ها و عروسک ها کوچک شده است جذاب و دیدنی می باشد. ماکت های تبلیغاتی که برای نمایش و معرفی محصولات در ابعاد بزرگ تر در سطح شهر به نمایش گذاشته می شود به همان نسبت برای مخاطبین جذاب و قابل توجه می باشد که در ادامه مجله محیطی برای آشنایی بیشتر به معرفی تبلیغات حجمی پرداخته است.

معرفی تبلیغات حجمی

ورود ماکت‌های حجمی به عرصه تبلیغات داخلی هیاهوی عجیبی را میان برندها و مخاطبان‌شان به‌پا کرد. این رسانه می‌تواند متفاوت‌تر از مابقی رسانه‌های تبلیغاتی، پیام تبلیغاتی را به مخاطبان برساند و برندها را به اهداف‌شان نزدیک‌تر کند. همین موضوع باعث شد که روزبه‌روز گرایش برندهای داخلی نسبت به ماکت‌های حجمی بیشتر شود. مخاطبان نیز معمولا عکس‌ العمل‌های جالبی را در مواجهه با چنین ماکت‌هایی از خود نشان می‌دهند و در مقایسه با بیلبوردهای تبلیغاتی، توجه بیشتری به این رسانه‌های چشم‌نواز دارند.

در تبلیغات حجمی با استفاده از شکل محصول ماکت بزرگ آن ساخته می شود و سپس نصب آن روی پایه (اختصاصی یا عمودی مانند: ایستگاههای اتوبوس،میادین و…) انجام می پذیرد. تبلیغات حجمی یا ماکت های حجمی به دلیل چند بعدی بودن تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب می گذارد. دید سازه های حجمی نصبت به بیلبورد از سه وجه بوده و قیمت قابل رقابتی تری نصبت به بیلبورد دارد حجم دیده شدن از ارتفاع 2 متر به بالا بوده و هر محصول با هر سایزی قابل رویت در سطح وسیع می باشد.

مزایای ماکت های حجمی

  • نمایش محصول در ابعاد بزرگ و غیر واقعی به راحتی نظر مخاطبان را به خود جلب می کند و جذابیت تبلیغات را دوچندان میکند.
    به دلیل اجرای سه بعدی ماکت‌های حجمی بطورکامل در ابعاد بزرگ دیده می شود و این دید چند وجهی خود یک مزیت رقابتی برای این رسانه است.
  • ایجاد حرکت در ماکت و نورپردازی و استفاده از مکانیک و تکنیک‌های خاص روی آن همانند بلند شدن بخار یا حباب یا حرکت‌های مختلف در ماکت‌ها مزیت‌‌های رقابتی دیگری برای این رسانه تبلیغاتی محسوب خواهد شد.
  • مخاطبان به‌ دلیل حرکت زمان کمتری را برای دیدن تبلیغات صرف می ‌کنند و در این زمان کوتاه دریافت پیام و اثربخشی آن کاهش می ‌یابد اما ماکت‌های تبلیغاتی می‌توانند در کمترین زمان ممکن پیام را به مخاطبان برسانند.
  • به دلیل منحصر به فرد بودن سازه های حجمی و نو آوری در تبلیغات بیشتر از سایر تبلیغات محیطی دیگر در ذهن مشتریان نقش می بندد.
  • هزینه اجاره و ساخت ماکت از قیمت سایر تبلیغات محیطی دیگر مانند بیلبورد ارزان تر است.
تماس با کارشناسان فروش :  0933 445 1660
    
تعداد آگهی ماکت حجمی: 0